The Sims – niezwykłość gry

Wszyscy,którzy są fanamiprzeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąprzyzwoicie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta popularnajuż gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą słynną i cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawikłane,właśnie dlatego, że gra ta często uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejkultowej gry zostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra taprzenigdy tak naprawdę nie miała jasno oraz precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wielezadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywanadzwyczaj wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta takw samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im imiona,wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Ważnejest w związku z tym to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i naodpoczynek czy na jedzenieposzczególnych posiłków.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednakże naturalniemożemy wprowadzić do grykompletnieoryginalnych Simów, znów przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręnadzwyczajciekawą oraz wciągającą. Wszelkietworzone przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymiobiektami – wypróbuj również SimCityBuildItCheats.

Theme niekończącej się gry był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest wobec tego pierwszączęścią serii, która odniosła fenomenalnypowodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *