Śmieci – jak sobie z nimi radzić?

Każdy człowiek wytwarza wiele śmieci. Każdego dnia wyrzucamy do śmietnika przeróżne odpady, nieczystości, rzeczy, które nie nadają się do użytku. Powinniśmy mieć gdzie wyrzucać takie odpady. Nie jesteśmy w stanie zatruwać przyrody. Wskutek tego także każdy z nas powinien zatroszczyć się o kosz na śmieci lub kontener. Ludzie zamieszkujący w blokach mają nieco łatwiej. Każdego miesiąca płacą ustaloną opłatę za wywóz odpadów i nie martwią się tym, gdzie je wyrzucać. Na wszystkich osiedlach są bowiem śmietniki, poustawiane kontenery, gdzie wrzucamy odpady, jakie wygenerujemy w domach. Co znacznie więcej, aktualnie na wielu osiedlach jesteśmy w stanie spotkać odpowiednie pojemniki, które pozwalają na wygodny recykling odpadów. Mowa naturalnie o:

•             kontenerach na szkło,

•             pojemnikach na plastik,

•             kontenerach na papier,

•             pojemnikach na pozostałe śmieci.

 

 

Większe ilości śmieci

Jednak nie osiedla oraz prywatne mieszkania mają kłopot z odpadami, a przedsiębiorstwa a też gminy i zarządcy większych przestrzeni. To naturalnie tam odbiór odpadów musi być realizowany przez specjalne firmy, które proponują wsparcie i skup odpadów. Wystarczy jedynie podpisać umowę z firmą na obsługę określonej liczby kontenerów, określić ilość odpadów i częstość ich odbierania, a specjalne firmy zajmą się resztą, przybywając śmieciarkami, opróżniając kontenery i wywożąc śmieci do wyjątkowych sortowni, gdzie nieczystości zostają posegregowane.

W wypadku większej liczby odpadów trzeba nie zapominać o środowisku – nie jesteśmy w stanie zaśmiecać planety – w końcu egzystujemy w otoczeniu, w jakim z pewnością nie pragniemy odpadów. Właśnie dlatego tak obszerny nacisk kładzie się na recykling i ekologiczne spalarnie śmieci, a większość odpadów typu szkło lub makulatura jest fabrykowane przez specjalne zakłady, jakie podpisują umowy oraz kooperują z przedsiębiorstwami odbierającymi nieczystości. W ten sposób powstaje dużo innych artykułów powtórnego użytku. Przykładem mogą być gazety – powstają one z papieru, jaki niegdyś był wyrzucony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *