SimCity niezwykłość gry

Wszyscy, którzy są fanami różnorodnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością poprawnie zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta kultowa już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą kultową i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to uciążliwe, właśnie dlatego, iż gra ta w szeregu przypadków dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej kultowej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra ta przenigdy tak faktycznie nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, rozpocząwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta tak de facto może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im nazwy, wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Istotne jest w związku z tym to, żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na spożywanie poszczególnych pokarmów. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednakże oczywiście możemy wprowadzić do gry kompletnie nowych Simów, raz jeszcze przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona bo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę bardzo interesującą oraz wciągającą. Wszystkie komponowane przez graczy postacie są w następstwie tego trójwymiarowymi przedmiotami – wypróbuj też SimCity BuildIt Cheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak obszernej popularności. „The Sims” jest wobec tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny sukces na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *