Kompresory spalinowe

Sprężarki spalinowe znane są ludziom już od dekad, w licznych branżach są one w codziennym zastosowaniu. Spore firmy zazwyczaj mają ich w nadwyżce, gdyż współcześnie większość hal produkcyjnych wymaga do funkcjonowania kompresorów. Lecz w chwili zakładania nowej firmy zakup od początku nowego sprzętu będzie wiązać się z dość sporym wydatkiem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, żeby nie stracić na nie fortuny?

Zobacz również: kompresory atmos

Aby zaopatrzyć swoją nową fabrykę w sprężarki najwyższej jakości nie potrzebujemy właściwie ich kupować, wystarczy wykorzystać opcję leasingu. Biznesmeni mogą go uzyskać głównie u producenta kompresorów, operują oni nie tylko nowymi maszynami, ale również używanymi. Oczywiście cena dzierżawy jednej sprężarki uzależniona jest od stanu, wieku a także możliwości maszyny. Leasingodawca podpisuje z nami umowę na czas określony, w tym czasie jesteśmy zobligowani do comiesięcznego wpłacania konkretnej sumy abonamentu, w zamian za perspektywę korzystania z kompresorów w swojej fabryce. Po upływie kontraktu można kompresory spalinowe odkupić lub tez zrezygnować z dzierżawy. Kolejną, ciekawą alternatywą jest kupno sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to oczywiście z ryzykiem zakupu trefnego towaru, chociaż cena może być niezwykle dogodna. Najlepiej używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, np. dużej firmy, która systematycznie wymienia sprzęt na lepszy model. Tego typu używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze wiele lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Profesjonalne sprężarki do użytku przemysłowego są raczej drogimi maszynami. Początkujący przedsiębiorca może zakupić je w niższej cenie, wybierając używane egzemplarze. Można także wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *