projekt przyłącza wod-kan

Współcześnie w naszym kraju znacznie więcej rodzin decyduje się na kupno własnego mieszkania. Mimo, że przeważnie na ten cel jest niezbędny kredyt hipoteczny, większość osób chce go zaciągnąć. Inwestorzy stawiają coraz to nowe osiedla, lecz ogromną popularnością wciąż szczycą się stare kamienice. Co jednak zrobić, kiedy wybrane lokum ocieplane jest wciąż piecami kaflowymi?

Zainwestuj w gaz!

Kiedy z końcem dziewiętnastego wieku powstawały budynki mieszkalne, zazwyczaj instalowano w nich piece, które ogrzewały poszczególne pomieszczenia. Jednak współcześnie znacznie częściej są one usuwane i wykorzystywane jest centralne ogrzewanie. Oczywiście tego typu inwestycja będzie odstraszać na początku, lecz wbrew pozorom projekt instalacji gazu nie jest wielkim wydatkiem. Z uwagi na pokaźne zanieczyszczenie powietrza na kontynencie, Unia przeznaczyła dostatecznej wielkości budżet, który ma pomóc mieszkańcom w zmianie trybu ogrzewania. Kupując lokum w kamienicy można uzyskać bardzo dużą pomoc na zamontowanie ogrzewania gazowego, fragment z uzyskanej kwoty nie podlega zwrotowi. W rozróżnieniu od metrażu koszt remontu będzie inny. Lecz każdy musi liczyć się z kwotami rzędu co najmniej 5 tysięcy złotych. W miastach borykających się z dużymi zanieczyszczeniami, jak Wrocław, gminy gwarantują nawet 70% finansowanie tego rodzaju inwestycji. Na początku jednak konieczny jest projekt instalacji gazu, jaki przedłożymy do odpowiedniego urzędu. Wykona go dla nas firma, której zlecimy późniejszy montaż ogrzewania. 

Przedwojenne kamienice z pewnością mają w sobie mnóstwo uroku, lecz przeważnie przed zamieszkaniem w tego typu miejscu powinniśmy zainwestować sporą sumę w remont. Na początku należy zainstalować ogrzewanie gazowe, które będzie mniej drogie, wygodniejsze i znacznie bardziej ekologiczne niż opalanie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekt przyłącza wod-kan